O nas: Z życia przedszkola

balony przyniosą
i do wspólnej zabawy,
wesoło zaproszą.

FESTYN RODZINNY „MAMA, TATA I JA”
26 maja w pięknie przystrojony, ogrodzie przedszkolnym odbył się coroczny festyn rodzinny „Mama, tata i ja”.

KONCERT MUZYCZNY W MDK-U NR 1 POD HASŁEM : „SKRZYPEK NA DACHU – MUSICAL – WYBRANE FRAGMENTY”

W piękny, słoneczny dzień udaliśmy się na koncert muzyczny do MDK-u Nr 1. Tym razem dzieci obejrzały fragmenty musicalu, pt. „Skrzypek na dachu” w wykonaniu artystów Opery Nowej w Bydgoszczy.

MALI AKTORZY NA SCENIE

Dnia 19 maja w Klubie „Modraczek” odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Teatralnych o tematyce ekologicznej, realizowany w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego.

„FESTWIAL NAUKI” – WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Dnia 25 maja grupa „Biedronek” , „Plastelinek” i „Muminków” udały się do Bydgoskiej Szkoły Wyższej na „Festiwal Nauki”

KONCERT MUZYCZNY POD HASŁEM "PŁYNIE WISŁA, PŁYNIE PO POLSKIEJ KRAINIE".
28.04.2017 gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków naszj Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

MIĘDZYNARDOWY DZIEŃ ZIEMI POD HASŁEM : „RATUJEMY ZIMIĘ PRZED ODPADAMI – ZBIERAJ – SEGREGUJ- ODZYSKAJ“

W dniu 21.04 nasze przedszkolaki brały udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata" pod hasłem "Ratujmy Ziemię przed odpadami, Zbieraj – Segreguj – Odzyskaj".

KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ Z MOTYWEM BYDGOSKIM
Miasto Bydgoszcz zorganizowało konkurs na kartkę wielkanocną z motywem bydgoskim. Nasze przedszkolaki również wzięły  udział w tym konkursie.

WYCIECZKA DO PLANETARIUM W TORUNIU

Dnia 23.03.2017 nadszedł długo oczekiwany dzień. Dzieci z grupy I wyjechały na autokarową wycieczkę do Planetarium w Toruniu.

POGADANKA NA TEMAT : "BEZPIECZNE ZABAWY Z PSEM"

Dnia 29.03.2017 roku gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariusza Straży Miejskiej w Bydgoszczy ze swoim psem służbowym Walkerem.

21 MARCA DZIEŃ WIOSNY !
Wsiadaj zimo na sanki
i uciekaj już.
Zabierz śnieżne bałwanki,
zabierz wiatr i mróz.

Rękawiczki i czapki
pochowamy do szafki.
Na spacerek pójdziemy,
Nie zmarzniemy już.

KONCERT MUZYCZNY POD HASŁEM : "KTO TAK W LESIE STUKA ?" KONCERT PERKUSYJNY
Koncert rozpoczął się wspólnym zaśpiewaniem piosenki "Do, re, mi ..." z panią Adą.

BAL NA 100 PAR !

W karnawale, w karnawale

dookoła wielkie bale,

gdy orkiestra pięknie gra

dobry humor każdy ma.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 23.01.2017 nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Nie ma jak w domu” w wykonaniu teatru żywego aktora z Krakowa.

KOCHANA BABCIU ! KOCHANY DZIADKU !

Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.