Informacje o przedszkolu

Przedszkole mieści się w wolnostojącym, jednopiętrowy, przytulnym budynku. Sale są dostosowane do potrzeb i możliwości małych dzieci, dobrze wyposażone i estetyczne. Do placówki uczęszcza 125 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci podzielone są na 5 grup wiekowych, w tym jedna grupa anglojęzyczna.

W każdej grupie obowiązuje Kodeks Wzorowego Przedszkolaka.

Pragniemy, aby nasi wychowankowie stosowali się do reguł obowiązujących w społeczności przedszkolnej to jest koleżeńskości, przyjaźni, tolerancji, współpracy, szacunku do innych osób.

Dużą zaletą przedszkola jest duży, zielony i bezpieczny plac zabaw, wyposażony w nowy sprzęt terenowy.

Wiek przedszkolny jest czasem, w którym dziecko rozwija się najszybciej i najintensywniej. Jest to okres, który stanowi fundament dla wszechstronnego rozwoju dziecka. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom nasze przedszkole zapewnia dzieciom:

• opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej

• atrakcyjne zajęcia dydaktyczne

• realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi MEN

• świetną i beztroską zabawę w kącikach zainteresowań

• rozwijanie zdolności i talentów dziecka

• pomoc logopedyczną oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

• zabawy na pięknym, nowoczesnym placu zabaw

• przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole

• smaczne i pożywne posiłki.

Nasze przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 17.00.